Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu turystycznym - 9 najczęściej popełnianych błędów

Image
Ikona klienta
353zł

Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena obejmuje: ubezpieczenie OC.

OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
Ikona klienta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
353zł

Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena obejmuje: ubezpieczenie OC.

Oblicz składkę
Czas czytania: 10 min. 34 sek.

Chociaż polscy turyści nie mają obowiązku zakupu ubezpieczenia podróżnego, jego posiadanie może oszczędzić wielu problemów. Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu turystycznym, aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa podczas wyjazdu?

Do zdecydowanej większości krajów na świecie można udać się bez ubezpieczenia turystycznego, jeśli tylko wyrazisz taką chęć. Mimo wszystko, jego posiadanie niesie za sobą szereg korzyści, do których należy przede wszystkim spokój ducha. Jeśli wybierzesz pakiet z odpowiednią sumą ubezpieczenia dla poszczególnych świadczeń, nie będziesz musiał się martwić koniecznością ponoszenia kosztów usług medycznych, z których skorzystasz, jeżeli zachorujesz podczas zagranicznego urlopu, uregulowania należności za transport medyczny do kraju czy pokrycia rachunku za przeprowadzoną akcję ratowniczą w górach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia turystycznego, aby zapewniało dokładnie taką ochronę, jakiej potrzebujesz podczas wyjazdu? Sprawdź, jakich błędów należy się wystrzegać, aby dopasować produkt do swoich indywidualnych potrzeb i nie martwić się podczas podróży.

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu turystycznym?

Ubezpieczenie turystyczne jest dobrowolnym ubezpieczeniem, co oznacza, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe samodzielnie decyduje o zakresie ochrony proponowanej klientom. Podczas zakupu polisy na wyjazd zagraniczny warto więc skupić się na szczegółach oferty, a nie wyłącznie na cenie. W przeciwnym razie ryzykujesz tym, że ubezpieczenie nie będzie obejmowało konkretnej sytuacji albo nie pokryje wszystkich niezbędnych wydatków, co będzie się wiązało z koniecznością dopłacenia różnicy z własnej kieszeni.

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu turystycznym? Poniżej przedstawiliśmy 9 hipotetycznych sytuacji, których bohaterowie dokonali złej decyzji i doświadczyli jej konsekwencji. Zapoznaj się z nimi, a dokonanie wyboru okaże się prostsze, niż myślisz.

Nieprawidłowy wybór zakresu ubezpieczenia

Pani Joanna, zawsze pełna optymizmu, udała się na długo wyczekiwane wakacje do słonecznej Chorwacji. Uwielbiała to miejsce za jego piękno, spokój oraz niezliczone możliwości spędzania wolnego czasu. Tym razem, będąc już doświadczoną turystką, postanowiła wykupić tańszy wariant ubezpieczenia turystycznego w LINK4 – nie zdecydowała się na OC w życiu prywatnym, twierdząc, że jest bardzo ostrożną osobą i z pewnością nie wyrządzi nikomu żadnej krzywdy. Wypadki jednak chodzą po ludziach. 

Pewnego dnia, pani Joanna zdecydowała się na przejażdżkę wypożyczonym rowerem po promenadzie malowniczego miasteczka. Niestety, nieprzewidziane zdarzenie sprawiło, że straciła kontrolę nad rowerem i przypadkowo wjechała w przechodnia, powodując u niego niewielkie obrażenia ciała oraz uszkodzenie drogiego sprzętu fotograficznego, który miał przy sobie.

Sytuacja ta skutkowała poważnymi konsekwencjami finansowymi dla pani Joanny. Gdyby tylko wykupiła ubezpieczenie turystyczne z OC w życiu prywatnym… Dzięki OC w życiu prywatnym koszty związane z leczeniem poszkodowanego oraz naprawą lub wymianą uszkodzonego sprzętu zostałyby pokryte przez ubezpieczyciela.

To zdarzenie okazało się dla pani Joanny cenną lekcją i dowodem na to, jak nieocenione może być posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Ubezpieczenie w LINK4 uchroniłoby ją przed obciążeniem finansowym i pozwoliło kontynuować wakacje bez dodatkowego stresu związanego z możliwymi roszczeniami. A tak, pani Joanna wyrzucała sobie, że nie zapłaciła nieco wyższej składki za ubezpieczenie z OC w życiu prywatnym. 

Jak widzisz, nie należy kierować się jedynie ceną, kupując ubezpieczenie podróżne. Na co zwrócić uwagę, aby ubezpieczenie było dopasowane do indywidualnych potrzeb? To Twoje plany na urlop, a nie sama cena polisy powinny decydować o tym, jaki wariant ubezpieczenia wybierzesz. Dobrze zastanów się, co będziesz robić w trakcie wyjazdu. Jak pokazuje przykład, czasem nawet najprostsza przejażdżka rowerem może spowodować sporo szkód, także na osobach trzecich. Jeżeli więc zamierzasz podejmować aktywności podczas wypoczynku, zastanów się, co może się stać. 

Z myślą o amatorach uprawiania sportów, LINK4 przygotowało dodatkową opcję ubezpieczenia m.in. amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka czy amatorskie uprawianie sportów zimowych.

Brak uważności przy wyborze sumy ubezpieczenia kosztów leczenia

Pan Wojciech długo odkładał pieniądze na wymarzony wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Gdy wreszcie udało mu się zrealizować ten cel, nie nacieszył się nim zbyt długo. Trzeciego dnia podróży doznał bowiem niespodziewanego zawału i trafił do miejscowego szpitala. Lekarze zajęli się nim bardzo profesjonalnie – przeprowadzili operację ratującą życie i zalecili hospitalizację w celu monitorowania, czy następuje poprawa stanu zdrowia. 

Chociaż teoretycznie wszystko zakończyło się dobrze, to jednak po wyjściu ze szpitala pan Wojciech dostał rachunek od placówki medycznej opiewający na ponad 800 tys. złotych. Jego ubezpieczenie turystyczne pokrywało koszty leczenia do 500 tys. złotych, zatem pozostałą część tej kwoty musiał pokryć samodzielnie.

Najczęściej popełniane błędy przy zakupie ubezpieczenia turystycznego dotyczą w dużej mierze niedostosowania sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do miejsca, do którego wybieramy się na podróż zagraniczną. Należy mieć świadomość tego, że koszty usług i świadczeń medycznych istotnie się różnią w różnych państwach i suma ubezpieczenia, która będzie w pełni wystarczającą na wyjazd do Grecji może okazać się zdecydowanie za niska przy podróży do USA. A jeśli wybierzesz zbyt niską sumę ubezpieczenia kosztów leczenia, wszystkie wydatki wykraczające poza nią będziesz musiał pokryć samodzielnie.

Podróżując po Europie, warto postawić na koszty leczenia na kwotę co najmniej 150 tys. zł. Poza Europą limit ten powinien wynieść co najmniej 500 tys. zł. Jeśli jednak wybierasz się do kraju ze szczególnie drogą służbą zdrowia, jak chociażby wyżej wspomniane Stany Zjednoczone, potrzebujesz jeszcze wyższej sumy ubezpieczenia kosztów leczenia.

Niezrozumienie wyłączeń i ograniczeń

Pani Klaudia udała się na wymarzone wakacje all inclusive na Krecie. Poza wypoczynkiem na plaży zdecydowała się wziąć udział w kilku imprezach klubowych. Niestety, wracając z jednej z nich w stanie nietrzeźwości, potknęła się i złamała nogę. W lokalnym szpitalu udzielono jej szybkiej pomocy, jednak problemy pojawiły się później. Okazało się bowiem, że w OWU znajduje się informacja o tym, że zdarzenia, do których doszło pod wpływem alkoholu, są wyłączone z zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Ostatecznie, rachunek w szpitalu musiała zatem opłacić z własnej kieszeni.

Wyłączenia stosowane w ubezpieczeniach turystycznych często dotyczą zdarzeń, do których doszło m.in.:

  • w wyniku złamania prawa lub celowego działania;
  • na skutek zamieszek lub aktów terrorystycznych;
  • po świadomym zlekceważeniu przeciwwskazań zdrowotnych do podróży;.

Bywa tak, że ubezpieczenie może nie pokryć kosztów zabiegów wykonanych bez porozumienia z ubezpieczycielem, jak również z zakresu chirurgii plastycznej czy kosmetologii. Szczegółowy zakres wyłączeń zawiera OWU

Warto mieć jednak świadomość tego, że za opłatą dodatkowej składki niektóre ze zdarzeń wyłączonych w standardowym zakresie ochrony mogą zostać włączone do naszej polisy. Takie rozszerzenie może dotyczyć m.in.:

  • amatorskiego uprawiania sportów;
  • amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka;
  • wykonywania pracy fizycznej;
  • chorób przewlekłych.

Jeśli zdecydujesz się na rozszerzenie standardowego zakresu ochrony o ryzyka dodatkowe, ubezpieczyciel będzie odpowiadać za szkody także w tym zakresie.

Pozostawienie zakupu ubezpieczenia na ostatnią chwilę

Pan Jakub ceni sobie spontaniczność w różnych aspektach życia, również w odniesieniu do podróżowania. W związku z tym wiele spraw odkłada na ostatnią chwilę – w tym zakup ubezpieczenia turystycznego. Postanowił kupić je wieczorem przed odlotem, ale zapomniał ze względu na konieczność dopilnowania innych spraw. Ostatecznie, przypomniał sobie o tym dopiero podczas lądowania w miejscu docelowym. Chociaż od razu po zameldowaniu się w hotelu kupił ubezpieczenie, to okazało się, że zacznie działać dopiero po 3 dniach. Ubezpieczyciel stosuje bowiem taką karencję dla umów zawartych w momencie, w którym klient znajduje się już w innym kraju.

Jeśli zostawisz to na ostatnią chwilę, możesz o tym zapomnieć albo doznać rozczarowania, gdy okaże się, że obowiązuje karencja i ochrona ubezpieczeniowa nie rozpocznie się natychmiast.

Optymalnym rozwiązaniem będzie zakup ubezpieczenia z ok. tygodniowym wyprzedzeniem. W takim przypadku ryzyko odwołania wyjazdu na ostatnią chwilę jest już niskie. Pamiętaj jednak, że niektóre ubezpieczenia (np. ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży/imprezy turystycznej) można kupić tylko przy zakupie biletów czy rezerwacji wycieczki.

Brak dostosowania zakresu ubezpieczenia do rodzaju podróży

Pani Anita od początku wiedziała, że wyjeżdża do Austrii po to, żeby uprawiać snowboard zjazdowy po oznaczonych trasach. Nie zwróciła jednak uwagi na to, że jej ubezpieczenie turystyczne wyłącza taką aktywność z zakresu ochrony. Niestety, już podczas jednego z pierwszych zjazdów straciła równowagę i uderzyła w zbitą bryłę śniegu tak niefortunnie, że złamała nogę. 

Lokalni ratownicy zadziałali sprawnie i błyskawicznie przewieźli ją do szpitala helikopterem, gdzie otrzymała pomoc. Okazało się jednak, że koszt akcji ratunkowej wyniósł ponad 10 tys. euro, a pobyt w szpitalu drugie tyle – a jej ubezpieczenie nie pokrywało tych kosztów, bo nie wykupiła rozszerzenia ochrony o to ryzyko. Ostatecznie wyjazd na snowboard kosztował ją zatem więcej, niż sądziła.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia turystycznego? W podstawowym zakresie w LINK4 produkt ten zapewnia pokrycie skutków zdarzeń, które mogą się zdarzyć podczas wyjazdu w celach wypoczynkowych. Ochrona ubezpieczeniowa w podstawowym zakresie nie obejmuje zatem zdarzeń, do których doszło w wyniku pracy zarobkowej czy uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Możesz jednak rozszerzyć zakres ochrony o takie ryzyka, wykupując dodatkowe rozszerzenie, które może dotyczyć m.in.:

  • amatorskiego uprawiania sportów zimowych;
  • amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka;
  • wykonywania pracy fizycznej.

Zostaw numer - oddzwonimy

i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!

Nieprawidłowe zgłaszanie roszczeń

Pan Robert planował swoje wymarzone wakacje na egzotycznej wyspie Bali. Pełen entuzjazmu i oczekiwań, zadbał o wszystkie niezbędne przygotowania, w tym o wykupienie ubezpieczenia turystycznego, mając na uwadze możliwe nieprzewidziane zdarzenia podczas podróży. Jego ubezpieczenie obejmowało koszty leczenia i hospitalizacji za granicą.

Kilka dni po dotarciu na miejsce, Pan Robert niespodziewanie zachorował. Początkowo objawy wydawały się łagodne, więc zdecydował się na samodzielne leczenie, licząc na szybką poprawę. Jednak z czasem jego stan zdrowia znacząco się pogorszył, co skutkowało koniecznością hospitalizacji. Przejęty sytuacją i skupiony na walce z chorobą, Pan Robert całkowicie zignorował konieczność poinformowania swojego ubezpieczyciela o zaistniałej sytuacji w wyznaczonym czasie. Co więcej, po zakończonym leczeniu, nie dostał dokumentacji medycznej ze szpitala, w którym podjęto leczenie, a jedynie rachunek za leczenie.

Po powrocie do kraju i wyzdrowieniu, Pan Robert złożył wniosek o zwrot kosztów leczenia do swojego ubezpieczyciela. Jednak w odpowiedzi otrzymał informację, że wysokość świadczenia zostanie pomniejszona. 

Ubezpieczyciel napotkał trudności w weryfikacji okoliczności wystąpienia szkody z kilku kluczowych powodów. Pan Robert nie zgłosił swojego stanu zdrowia ani hospitalizacji w wyznaczonym terminie. Ten brak natychmiastowej komunikacji uniemożliwił ubezpieczycielowi szybkie podjęcie działań, takich jak skontaktowanie się z placówką medyczną w celu uzyskania informacji o leczeniu i jego konieczności, a także zrozumienie pełnego kontekstu zdarzenia. Co więcej, pan Robert nie dysponował także pełną dokumentacją medyczną, która stanowiłaby dowód na wystąpienie szkody i określenie okoliczności jej wystąpienia. 

Ubezpieczyciel powołał się na zapisy Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU), mówiące, że w określonych sytuacjach niezgłoszenie szkody w wyznaczonym terminie daje prawo do zmniejszenia świadczenia. W tym przypadku opóźnione zgłoszenie utrudniło ubezpieczycielowi weryfikację okoliczności wystąpienia szkody oraz ustalenie jej skutków i rozmiaru, co miało bezpośredni wpływ na ostateczną decyzję. 

Nawet jeśli nie zrobisz tego przed zakupem ubezpieczenia, z zasadami zgłaszania szkód warto zapoznać się koniecznie przed rozpoczęciem podróży. Dlaczego? Stres towarzyszący niespodziewanym wypadkom może sprawić, że nie będziesz mieć do tego głowy i skupisz się na uzyskaniu pomocy, a nie na tym, by spełnić warunki stawiane przez ubezpieczyciela.

Jeśli przygotujesz się do tego z wyprzedzeniem, będziesz później wiedzieć, w jakim terminie należy powiadomić towarzystwo o zdarzeniu i jakich dokumentów będziesz potrzebować, żeby szkoda została zlikwidowana. Unikniesz zatem późniejszych problemów i rozczarowania.

Numer telefonu do centrum alarmowego ubezpieczyciela zazwyczaj znajdziesz w polisie turystycznej, którą otrzymasz od ubezpieczyciela po zawarciu umowy. Jeśli nie masz jej pod ręką, możesz to zawsze sprawdzić na stronie internetowej towarzystwa. Tam też znajdują się OWU, które szczegółowo opisują zakres świadczeń oraz zasady zgłaszania roszczeń.

Niedopasowanie ubezpieczenia do swoich potrzeb

Pani Alicja obrała za swój wakacyjny kierunek Grecję, gdzie zamierzała oddawać się swojej ulubionej aktywności – nurkowaniu. Jako że podchodzi do tego hobby poważnie, jest posiadaczką profesjonalnego i drogiego sprzętu do nurkowania, który zawsze zabiera ze sobą na wyjazd. Podczas tego wyjazdu doszło jednak do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego pani Alicja doznała uszczerbku na zdrowiu, a jej sprzęt został uszkodzony. Niestety nie miała wykupionej dodatkowej opcji ochrony sprzętu sportowego, w związku z czym odszkodowanie nie obejmowało kosztów jego naprawy. 

Najczęściej popełniane błędy dotyczą także niewykupienia dodatkowych opcji ubezpieczenia choć zdecydowanie przydałyby się w przypadku planowanej przez Ciebie podróży. Zakres ochrony w ramach ubezpieczenia turystycznego można rozszerzyć o dodatkowe opcje i klauzule, dzięki którym zapewnisz sobie jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa. Ubezpieczenie sprzętu sportowego to tylko jeden przykład. Warto też rozważyć zakup ubezpieczenia bagażu, kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej, a także ochronę mienia pozostawionego w mieszkaniu podczas nieobecności.

Zaniedbanie dokumentacji podróży

Pan Dominik pozostawił walizkę ze wszystkimi rzeczami w zamkniętym pokoju hotelowym. Miał jednak pecha, bo właśnie ten obiekt obrała sobie za cel zorganizowana grupa złodziei, która ukradła bagaże z kilku pomieszczeń, w tym również z jego pokoju. Na miejsce przybyła policja, która przyjęła zgłoszenie i pozostawiła panu Dominikowi notatkę ze zdarzenia, o której później jednak zapomniał i pozostawił ją w hotelu. W związku z tym nie mógł wykazać, że jego rzeczy zostały rzeczywiście skradzione, a tym samym uzyskać odszkodowania za utracony bagaż.

Udało Ci się znaleźć i kupić ubezpieczenie podróżne? Na co zwrócić uwagę, aby otrzymać należne odszkodowanie, gdy dojdzie do szkody? W OWU znajduje się lista dokumentów, które są potrzebne do przeprowadzenia likwidacji szkody w bagażu. Należą do nich m.in.:

  • notatka policyjna o kradzieży;
  • dokument przewozowy, jeśli do utraty bagażu doszło w transporcie;
  • pokwitowanie z przechowalni bagażu;
  • dokumentacja medyczna, jeśli ze względu na nagłe i poważne pogorszenie stanu zdrowia nie było możliwości zadbania o bagaż.

Posiadanie tych dokumentów jest niezbędne do ustalenia okoliczności szkody i podjęcia decyzji o wypłacie odszkodowania. Co istotne, zdobycie niektórych z nich po czasie może okazać się kłopotliwe. Z tego powodu najlepiej skompletować potrzebną dokumentację jeszcze w trakcie podróży.

Brak konsultacji z doradcą

Pani Edyta znalazła korzystną ofertę ubezpieczenia turystycznego przez Internet i kupiła ją przed wyjazdem. Niestety, nie była świadoma tego, że powinna wykupić rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o choroby przewlekłe. Podczas wakacji stan jej zdrowia nagle się pogorszył i trafiła do szpitala. Za leczenie zapłaciła samodzielnie, gdyż zakres jej ubezpieczenia nie obejmował takiego zdarzenia.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Nawet jeśli sądzisz, że masz dużą wiedzę na ten temat, nigdy nie będzie ona tak szeroka, jak u eksperta z rynku ubezpieczeń. 

Pamiętaj, że nic Cię to nie kosztuje, a rozmowa z ekspertem nie musi odbywać się stacjonarnie. Równie dobrze możesz skonsultować się z nim telefonicznie, nie wychodząc nawet z domu.

Podsumowanie

Nie musisz dysponować specjalistyczną wiedzą, aby kupić dobre ubezpieczenie turystyczne. Wystarczy, że zastosujesz się do zamieszczonych powyżej wskazówek, a znajdziesz ofertę, która odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom. Pamiętaj też, że zawsze możesz skontaktować się z ekspertem, który rozwieje wszelkie wątpliwości i wyjaśni niezrozumiałe kwestie.

Chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne? W LINK4 możesz to zrobić przez internet, korzystając z Kalkulatora online. Do Twojej dyspozycji jest również infolinia (22 444 44 23) oraz agenci współpracujący z LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Sprawdź też: Ubezpieczenie turystyczne Norwegia, Ubezpieczenie turystyczne Cypr

FAQ – często zadawane pytania

Jakie rodzaje ubezpieczeń turystycznych są dostępne?

Polisa turystyczna obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia i Assistance (choć zależy to od oferty zakładu ubezpieczeń - sprawdź zawsze, co obejmuje standardowy pakiet). Zakres ochrony możesz rozszerzyć o ryzyka dodatkowe np. OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie bagażu.

Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje również podróże służbowe?

Może obejmować, jednak jest to zależne od danego towarzystwa ubezpieczeniowego.Jeśli więc wybierasz się za granicę do pracy, sprawdź, czy nie musisz rozszerzyć zakresu ochrony ubezpieczeniowej o zdarzenia, do których doszło podczas pracy.

Czy mogę zmienić zakres ubezpieczenia w trakcie podróży?

Niekiedy może to być możliwe. Aby to ustalić, skontaktuj się bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym, z którym zawarłeś umowę ubezpieczenia turystycznego.

Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje koszty leczenia za granicą?

Tak, jednak zależy to od zakresu terytorialnego wybranego przez ubezpieczającego. Przed skorzystaniem z usług medycznych za granicą skontaktuj się z towarzystwem, aby upewnić się, że ubezpieczenie pokryje ten wydatek.

Jakie są najważniejsze dokumenty do zachowania podczas podróży?

Warto pilnować przede wszystkim dowodu osobistego i paszportu, a w kontekście ewentualnego procesu likwidacji szkody także dokumentów związanych z daną szkodą.

Czy można ubezpieczyć się na podróż last minute?

Tak. Jeśli kupujesz ubezpieczenie, ochrona ubezpieczeniowa może działać już od kolejnego dnia. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy kupujesz ubezpieczenie, przebywając za granicą. Wtedy zazwyczaj musisz liczyć się z 3-dniową karencją.

Jakie są typowe okresy obowiązywania ubezpieczeń turystycznych?

Umowę dotyczą polisy turystycznej, możesz zazwyczaj zawrzeć na dowolną liczbę dni, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje sporty ekstremalne i ryzykowne aktywności?

Tak, o ile wykupisz rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej o takie zdarzenia. Ważne jest także, abyś sprawdził, czy sport, który uprawiasz, znajduje się na liście aktywności objętych ochroną.

Jakie są korzyści z wyboru LINK4 jako ubezpieczyciela wyjazdu turystycznego?

W LINK4 masz do dyspozycji szereg dodatkowych opcji i rozszerzeń ochrony ubezpieczeniowej zapewniających Ci poczucie bezpieczeństwa w wielu niestandardowych sytuacjach, do których może dojść podczas zagranicznego wyjazdu. 

Przeczytaj podobne wpisy

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz składkę 

już teraz

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon. - pt. 8 - 20