Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Azji powinieneś wybrać?

Czas czytania: 7 min. 13 sek.

Azja od lat cieszy się rosnącą popularnością wśród turystów. Jej egzotyczny klimat przykuwa uwagę wszystkich podróżników, szukających odskoczni od klasycznych kierunków wakacyjnych – zwłaszcza że jest to miejsce stosunkowo niedrogie dla Europejczyków.

Marzysz o podróży do krajów Dalekiego Wschodu, ale zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie turystyczne do Azji wybrać? Oto przewodnik, który pomoże Ci wybrać ochronę ubezpieczeniową – niezależnie od celu Twojej podróży i czy będzie ona dotyczyć zwiedzania tajemniczych świątyń, relaksu na rajskich plażach czy aktywnego wypoczynku w górach. Dołącz już teraz do grona świadomych klientów LINK4.

Ubezpieczenie turystyczne do Azji – co powinno obejmować?

Zastanawiasz się nad tym, czy ubezpieczenie turystyczne do Azji, poza pokryciem kosztów leczenia i pomocy Assistance, powinno obejmować dodatkowe ubezpieczenia? Pamiętaj o tym, że jest to egzotyczna część świata, która wciąż należy do niebezpiecznych regionów. Jest to spowodowane nie tylko biedą, ale i dynamicznymi zmianami kulturowymi, które następują w Azji od czasu rozwoju turystyki. Dodatkowo dochodzi do tego niski poziom usług medycznych. Nie ryzykuj i wybierz dopasowane do swoich potrzeb ubezpieczenie turystyczne. Azja powinna być dla Ciebie przygodą – a nie ryzykiem dla finansów. 

 

Niskiej jakości usługi medyczne nie oznaczają jednak również niskich kosztów w razie leczenia lub pomocy. Nie mając więc ważnego ubezpieczenia turystycznego na terenie Azji, musisz liczyć się z koniecznością samodzielnego pokrycia kosztów przyjazdu karetki, wizyty lekarskiej, hospitalizacji i leków. Pamiętaj, że niezależnie od kraju, nawet pozornie prosta operacja może kosztować Cię nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. 


Zastanawiając się więc, jakie ubezpieczenie turystyczne do Azji wybrać, zwróć przede wszystkim uwagę na rodzaj dostępnych w ramach ochrony ubezpieczeniowej świadczeń – zarówno w zakresie pokrywanych przez ubezpieczyciela kosztów leczenia, jak i świadczeń Assistance (czyli organizacji i pokrycia kosztów pomocy w razie zdarzenia).

Przegląd dostępnych opcji ubezpieczenia turystycznego do Azji

Ubezpieczenie kosztów leczenia w Azji

Ubezpieczenie kosztów leczenia w trakcie podróży to kluczowy aspekt brany pod uwagę podczas wyboru polisy turystycznej do każdego kraju. To właśnie od sumy ubezpieczenia, czyli maksymalnej kwoty, do której odpowiada ubezpieczyciel, w dużej mierze zależy wysokość składki ubezpieczenia. Nie warto jednak na niej oszczędzać – pamiętaj, że koszty leczenia za granicą mogą być bardzo wysokie, a różnica nawet kilkudziesięciu złotych na składce (w przypadku wyboru niższej sumy ubezpieczenia) może okazać się pozorną.

 

Przed zawarciem umowy zastanów się, jaka suma ubezpieczenia będzie najbardziej właściwa w Twoim przypadku i jakie koszty w jej granicach pokryje ubezpieczyciel. Dowiedz się więcej z naszej strony internetowej lub skontaktuj się z doradcą na infolinii pod numerem 22 444 44 23. Nasi agenci są również do Twojej dyspozycji w placówkach stacjonarnych. 

Assistance na wypadek zdarzeń losowych

Assistance zapewnia organizację wsparcia ze strony centrum alarmowego ubezpieczyciela w kryzysowej sytuacji podczas wyjazdu – niezależnie od godziny czy dnia tygodnia. W razie konfliktu z prawem w kraju, w którym się 

znajdujesz, możesz skorzystać z pomocy m.in. tłumacza, który pomoże w komunikacji. Taka pomoc może się okazać bardzo przydatna. Ubezpieczenie assistance to także pomoc ubezpieczyciela w zakresie organizacji i pokrycia kosztów transportu powrotnego do Polski (jeżeli będzie to konieczne) lub transportu do następnego etapu podróży, opieka i transport do Polski dzieci podróżujących wspólnie z ubezpieczonym, który musi być hospitalizowany, poszukiwanie i ratownictwo. Każde z tych świadczeń ma szczególne znaczenie, jeżeli na skutek nieszczęśliwego zdarzenia w trakcie podróży będziesz potrzebował wsparcia w kwestiach organizacyjnych. Pamiętaj, że lista świadczeń assistance różni się w zależności od ubezpieczyciela, dlatego zawsze zapoznaj się z OWU przed zawarciem umowy i wyborem najlepszej dla Ciebie oferty.

OC w życiu prywatnym

Sytuacji, w których możesz nieumyślnie wyrządzić szkodę osobie trzeciej lub należącym do niej przedmiotom, jest wiele. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do niespodziewanego zdarzenia. Rekomendujemy zawarcie umowy ubezpieczenia OC w życiu prywatnym niezależnie od kierunku podróży. W przypadku planów wakacyjnych obejmujących podróż zagraniczną, w tym podróż do państw azjatyckich to element niezbędny. Dzięki posiadaniu ubezpieczenia OC w życiu prywatnym ewentualne szkody, które możesz spowodować w czasie podróży po Azji, nie obciążą Twojego portfela.

Ubezpieczenie bagażu

Niezależnie od tego, czy podróżujesz samolotem, autobusem, drogą wodną, czy samochodem, zawsze istnieje większa lub mniejsza szansa na zgubienie, kradzież, lub zniszczenie bagażu – a wraz z nim przedmiotów znajdujących się wewnątrz. Mając przy sobie markową odzież, buty i kosmetyki, straty mogą wynosić nawet do kilku tysięcy złotych. Zabezpiecz się przed tym i podróżuj z większym spokojem.

NNW

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zapewnia możliwość otrzymania wypłaty odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu. Uzupełnia więc ono w pewnym sensie ubezpieczenie kosztów leczenia – w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku skutkującego koniecznością udzielenia pomocy lub hospitalizacji ubezpieczyciel pokryje ich koszty (o ile mieściły się w zakresie ochrony). Dodatkowo – jeżeli nieszczęśliwy wypadek spowoduje uszczerbek na zdrowiu – wypłaci Ci świadczenie w wysokości uzależnionej od wybranej sumy ubezpieczenia i stopnia uszczerbku.

Ubezpieczenie podróżne a cele podróży

Polisa turystyczna nie jest obowiązkowa. Jednak lepiej nie bagatelizować jej znaczenia w kontekście wyjazdu. Wypadki, choroby i zdarzenia losowe mogą przydarzyć się każdemu w dowolnym momencie. Koszt leczenia (szczególnie hospitalizacji w prywatnej placówce i konieczność przeprowadzenia operacji) może być drastycznie wysoki – sięgając nawet do kilkudziesięciu tysięcy euro. Porównując ten koszt do składki za ubezpieczenie turystyczne do Azji, pominięcie tego zakupu jest nieuzasadnione. Pamiętaj też, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie obowiązuje w Azji

 

Podczas wyboru ubezpieczenia, zastanów się nad zakresem ochrony, jakiej możesz potrzebować w trakcie podróży. Sprawdź też wyłączenia wskazane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, by mieć pewność, że ochrona, którą wybierasz, odpowiada Twoim potrzebom. 

 

Przykładowo: Podstawowe ubezpieczenie turystyczne może nie obejmować zdarzeń, do których doszło w trakcie wykonywania pracy zarobkowej lub na skutek uprawiania sportów ekstremalnych. Jeśli zatem zamierzasz wykonywać pracę (szczególnie jeśli jest to zawód o podwyższonym ryzyku) lub trenować takie dyscypliny sportowe jak spadochroniarstwo, kitesurfing itp. dobierz ubezpieczenie turystyczne pod kątem określonego celu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego do Azji?

Na pewno powinieneś wybrać właściwy zakres terytorialny – ubezpieczyciele oferują do wyboru kilka wariantów, wybierz ten, który zapewnia ochronę w państwie, do którego się wybierasz. 

Zadbaj też o wybór odpowiednio wysokiej sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i szerokiego zakresu świadczeń, na jakie możesz liczyć w razie wystąpienia zdarzenia objętego ochroną. 

Dostosuj zakres ochrony i wysokość sum ubezpieczenia w poszczególnych ubezpieczeniach (koszty leczenia, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu itp.) do swoich potrzeb – tego, gdzie wyjeżdżasz i co masz zamiar robić w czasie wyjazdu. Innego zakresu będziesz potrzebować planując pobyt all inclusive w ośrodku turystycznym, a innego, gdy zamierzasz uprawiać wspinaczkę wysokogórską. Przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdź, jakie wyłączenia zawierają Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Porady dla podróżujących do Azji

Planując pierwszą podróż do Azji, postaw na popularne kurorty turystyczne i miejsca, w których znajdziesz rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Są to miejsca o wiele lepiej przystosowane do obecności obcokrajowców, choćby ze względu na zdecydowanie większą łatwość porozumiewania się w języku angielskim. Dopiero gdy lepiej poznasz kulturę i zwyczaje w danym regionie, warto zapuścić się nieco bardziej w głąb Azji – zawsze planując wszystko z zachowaniem dbałości o szczegóły i bezpieczeństwo. Nigdy nie podejmuj pochopnych decyzji.

 

Gdy wynajmiesz już pokój hotelowy, zarezerwujesz bilety lotnicze i zaplanujesz atrakcje, wykup ubezpieczenie podróżne. Azja jako kontynent odmienny od Europy zarówno pod względem kulturowym, jak i klimatycznym może być zaskakująca pod wieloma względami. Lepiej więc, by Twoja umowa ubezpieczenia zapewniała Ci ochronę na wypadek różnych możliwych zdarzeń. 

 

Będąc na miejscu, zachowaj ostrożność i podejmuj odpowiedzialne decyzje. Korzystaj z usług sprawdzonych firm i miej w telefonie oraz notatniku zapisane wszystkie najważniejsze dane – takie jak numer alarmowy, dane kontaktowe do osób bliskich, numer polisy ubezpieczenia i numer telefonu do ubezpieczyciela. Jeśli to możliwe, udostępnij lokalizację swojego telefonu bliskiej osobie i poinformuj ją o docelowym miejscu pobytu. 

Zostaw numer - oddzwonimy

i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Azji wybrać? Podsumowanie

Wiesz już, że warto wybrać sprawdzone ubezpieczenie podróżne. Azja to wspaniały kierunek, który zagwarantuje Ci mnóstwo wrażeń. Poznasz zupełnie nową kulturę, która obejmuje nie tylko niespotykane w Europie krajobrazy, ale i zupełnie odmienne od znanego nam – Europejczykom, podejście do życia, pracy, religii czy kuchni. Nie jest to jednak najbezpieczniejszy region świata, dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo na wszystkich poziomach – tak, by wyjazd dostarczył wyłącznie pozytywnych doznań. 

 

Decydując się na ubezpieczenie turystyczne do Azji, należy wziąć pod uwagę, że w przypadku takiej podróży może mieć miejsce wiele zdarzeń, w wyniku których będziesz potrzebował wsparcia ubezpieczyciela. Dobrze dobrany zakres ochrony zabezpieczy Cię się nie tylko w przypadku konieczności poniesienia kosztów leczenia w razie wypadku czy nagłego zachorowania, ale także wtedy, gdy dojdzie do utraty lub zniszczenia bagażu czy trzeba będzie zapłacić za szkodę, którą wyrządzisz osobie trzeciej w trakcie podróży

 

Postaw na sprawdzone rozwiązania i dołącz do grona podróżników, o których dba LINK4. Możesz skorzystać z naszej oferty przez stronę internetową lub skontaktować się z naszymi doradcami na infolinii pod numerem 22 444 44 23. Nasi agenci są też do Twojej dyspozycji w placówkach stacjonarnych.

 

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Sprawdź też: Ubezpieczenie turystyczne Tajlandia, Ubezpieczenie turystyczne Chiny

FAQ — często zadawane pytania

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Azji jest najlepsze dla mnie?

Decydując się na podróż do Azji, musisz określić nie tylko czas podróży i termin wylotu oraz powrotu, ale i cel wyjazdu. Dobierzesz w ten sposób idealne ubezpieczenie dla siebie i swoich współtowarzyszy pod kątem konkretnych szkód i strat – np. spowodowanych pod wpływem alkoholu lub w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych.

Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje koszty medyczne w Azji?

Tak. Pamiętaj o tym, by wybrać odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia – tak, żeby ubezpieczenie pozwalało pokryć całość poniesionych kosztów. Skorzystaj również z dodatkowych opcji, by zapewnić sobie szeroki zakres ochrony w razie uszczerbku na zdrowiu lub choroby.

Jakie są zalety posiadania ubezpieczenia turystycznego na podróż do Azji?

Największym atutem dobrze dobranego ubezpieczenia podróżnego jest zapewnienie sobie pomocy w nieprzewidzianych zdarzeniach, które mogą skutkować koniecznością hospitalizacji, transportu medycznego, wcześniejszego powrotu do kraju czy pewności, że dzieci, które z nami podróżują, mają zapewnioną opiekę w czasie, w którym na skutek zachorowania czy wypadku musimy pozostać w szpitalu. Pomoc zapewniana przez ubezpieczyciela jest szczególnie ważna w sytuacji, w której zdarzenie wystąpiło w miejscu, w którym ze względu na trudności w komunikacji czy brak znajomości lokalnych zasad lub lokalnego prawa samodzielna organizacja potrzebnych świadczeń byłaby nie tylko kosztowna, ale też utrudniona. 

Czy mogę dokupić dodatkowe ubezpieczenie na aktywności sportowe podczas podróży?

Standardowy zakres ochrony obejmuje mniej ryzykowne formy aktywności. Jeśli jednak planujesz uprawianie sportów ekstremalnych lub o podwyższonym ryzyku kontuzji, np. nurkowanie przy użyciu sprzętu specjalistycznego lub przebywanie pod wodą na tzw. zatrzymanym oddechu (Freediving), rozszerz swój pakiet o sporty wysokiego ryzyka. 

Jakie dokumenty i informacje muszę mieć przy sobie na wypadek potrzeby skorzystania z ubezpieczenia?

Jeśli potrzebujesz pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania, skontaktuj się niezwłocznie z ubezpieczycielem. Pamiętaj, by mieć przy sobie numer polisy. Na infolinii LINK4 pod numerem 22 444 44 44 otrzymasz konkretne wytyczne dotyczące dalszego postępowania i zakresu udzielanej przez ubezpieczyciela pomocy. Pamiętaj, że Ogólne Warunki Ubezpieczenia określają zazwyczaj termin, w jakim należy zgłosić ubezpieczycielowi fakt wystąpienia zdarzenia powodującego szkodę oraz zakres informacji i dokumentów niezbędnych do realizacji świadczenia lub wypłaty odszkodowania. Najlepiej zapoznać się z nimi przed zawarciem umowy.

Przeczytaj podobne wpisy

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz składkę 

już teraz

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon. - pt. 8 - 20