Myjnia ręczna. Omawiamy jej wady i zalety
O samochód trzeba dbać – chyba nikt nie ma w tej kwestii żadnych wątpliwości. Jednak w jaki sposób czyścić auto, żeby móc liczyć na najlepsze efekty. Zobacz, czym charakteryzuje się myjnia ręczna i przekonaj się, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie.
Spis treści:
1. Czym jest myjnia ręczna?
2. Myjnia samochodowa ręczna – wady i zalety
3. Ręczna myjnia samochodowa. Czy warto z niej korzystać?
4. Myjnia ręczna samochodowa. Kilka słów na koniec
Naprawdę trudno jest mieć czyste auto. W końcu nawet gdy nie jeździ się samochodem, to jest on narażony na działanie czynników atmosferycznych – np. deszczu czy wiatru. A jazda po nieutwardzonej nawierzchni powoduje, że samochód jest oblepiony kurzem. Do tego dochodzą różnego rodzaju pyłki roślinne, które wiosną czy latem lądują na karoserii samochodu. Czy myjnia ręczna poradzi sobie z takimi zabrudzeniami? A może lepiej zdecydować się na inny sposób czyszczenia auta? Czytaj dalej, aby się przekonać!
Czym jest myjnia ręczna?
Utrzymanie atrakcyjnego wyglądu samochodu wymaga od właściciela regularnego czyszczenia pojazdu. Bez wątpienia brudny samochód prezentuje się źle – a przecież Twoje auto często jest Twoją wizytówką. Na szczęście w Polsce myjnie wyrastają jak grzyby po deszczu, dzięki czemu jesteś w stanie szybko wyczyścić samochód – np. wracając z pracy czy dłuższej podróży. Jednak – jak się zapewne domyślasz – myjnia myjni nierówna.
Możesz wybierać spośród różnych rodzajów myjni. Mogą to być myjnie automatyczne – czyli tak zwane szczotki. W takim wypadku wjeżdżasz samochodem do danego punktu, a następnie samochód jest czyszczony poprzez obracające się szczotki. Innym rozwiązaniem jest myjnia ręczna samoobsługowa – czyli punkt, w którym to Ty myjesz auto przy pomocy lancy wypuszczającej wodę zmieszaną z proszkiem pod dużym ciśnieniem.
Jest także myjnia ręczna samochodowa. A czym charakteryzują się takie punkty? Otóż jest to miejsce, w którym samochód oddajesz w ręce specjalisty. Mycie auta w takim punkcie to gwarancja, że auto trafia pod opiekę fachowców. To właśnie myjnia samochodowa ręczna pozwoli na największą dokładność czyszczenia.
A ile kosztuje mycie ręczne samochodu? Cena takiej usługi zależy od tego, jaki dokładnie ma być zakres czyszczenia. Wiele też zależy od umiejscowienia danego punktu. W niektórych przypadkach podstawowe czyszczenie może kosztować ok. 20–30 zł. Ile kosztuje myjnia ręczna w bardziej prestiżowych miejscach? Wówczas za czyszczenie auta można zapłacić nawet 70-100 zł. Mowa oczywiście o cenach podstawowego mycia auta. Inaczej wygląda, gdy chodzi bardziej zaawansowane usługi, które oferuje myjnia ręczna. Cena rozwiązań zahaczających o car detailing sięga nawet kilkuset złotych.
Przeczytaj także: Myjnia automatyczna – omawiamy jej wady i zalety
Myjnia samochodowa ręczna – wady i zalety
Co to jest myjnia ręczna? Jak korzystać z takiego rozwiązania? Zapoznaj się z poniższymi wadami i zaletami, aby jak najlepiej zrozumieć sposób działania takiego miejsca.
Dokładność
Ręczna myjnia samochodowa ma bardzo dużą zaletą – możesz w niej liczyć na dokładne wyczyszczenie auta. W końcu robi to pracownik, który jest w stanie z bliska przyjrzeć się powłoce lakierniczej – i po prostu usunąć zabrudzenia. W przypadku automatycznej myjni wiele brudów może pozostać na samochodzie. Natomiast gdy jest to myjnia ręczna samoobsługowa (czyli ciśnieniowa), to po prostu nie masz odpowiednich narzędzi do usunięcia niektórych plam czy zabrudzeń.
Bezpieczeństwo dla lakieru
Przyjmuje się, że automyjnia ręczna jest wyjątkowo bezpieczna, gdy chodzi o lakier – w odróżnieniu od np. myjni automatycznych, gdzie brud gromadzący się na szczotkach może prowadzić do pojawienia się zarysowań. To także znacznie lepsze rozwiązanie od myjni ciśnieniowych, gdzie nieumiejętne posługiwanie się lancą może doprowadzić do zarysowań i innych uszkodzeń.
Dostęp do najlepszych kosmetyków
Dużym atutem, jakim cechują się myjnie ręczne, jest dostęp do specjalistycznych środków do czyszczenia. Jeżeli zamierzasz wymyć samochód samodzielnie – to same koszty tego typu środków mogłyby wynosić nawet kilkaset złotych. Różnego rodzaju woski, pasty, czernidła i powłoki sprawiają, że samochód może prezentować się naprawdę doskonale.
Wiele usług w jednym miejscu
Automyjnia ręczna może zaoferować rozmaite usługi. Jednak nawet najbardziej podstawowe punkty tego typu oferują możliwość umycia auta z zewnątrz oraz odkurzania i sprzątania wewnątrz. Te bardziej rozbudowane oferują rozmaite dodatki pokroju korekt lakierniczych, polerowania, czernienia plastików itd.
Cena
A jakie wady ma myjnia ręczna? Cena takiego rozwiązania z pewnością należy do jej słabych stron. Prawda jest bowiem taka, że jest to znacznie droższe od np. myjni automatycznych. Ile kosztuje myjnia ręczna? W przypadku punktów oferowanych bardziej rozbudowane usługi, cena może sięgać nawet… kilkuset złotych.
Czas oczekiwania
Myjnie ręczne to rozwiązanie dla osób, którym się nie spieszy. Jest to związane z wieloma kwestiami. Nie wystarczy tutaj podjechać, włączyć 5-minutowy program, aby móc uznać, że auto zostało wymyte. Tutaj samochód jest czyszczony dokładnie przez pracowników. Mycie obejmuje często także suszenie, woskowanie czy czyszczenie szyb. Do tego dochodzi kwestia znalezienia myjni, która jest czynna w dogodnych dla Ciebie godzinach oraz niekiedy… konieczność oczekiwania w kolekcje lub umówienia wizyty na kilka dni do przodu.
Zostaw numer - oddzwonimy
i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!
Ręczna myjnia samochodowa. Czy warto z niej korzystać?
Myjnia ręczna – jak korzystać z takiego rozwiązania? To już wiesz. Jednak czy warto się na nią zdecydować? Jeżeli dokładnie przeanalizujesz powyższe wady i zalety, z pewnością zauważysz, że jest to rozwiązanie bardzo korzystne.
Oczywiście przeciwnicy takiego rozwiązania zwrócą uwagę na stosunkowo ograniczona dostępność usługi. Faktycznie – ręczna myjnia samochodowa nie jest dostępna przez całą dobę. Tworzące się przed nią kolejki wymagają umawiania się, a w co bardziej obleganych punktach, znalezienie dogodnego terminu może być bardzo trudne. Jeżeli ktoś krytykuje mycie ręczne samochodu – cena także jest wymieniana jako wada. Jeżeli jednak zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie auta oraz na tym, aby czyszcząc auto nie uszkodzić lakieru – jest to naprawdę dobre rozwiązanie.
Nie jest tak, że myjnia ręczna samochodowa zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli np. nie masz czasu, ale nie chcesz jeździć ubłoconym samochodem – dobrym rozwiązaniem pozostanie myjnia automatyczna czy ciśnieniowa. Warto jednak na jakiś czas przeprowadzić takie dłuższe, pełne czyszczenie auta – włącznie z zabezpieczeniem powierzchni za pomocą wosku.
Sprawdź: Woskowanie auta. 7 rzeczy, o których warto pamiętać
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 353 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 364 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 373 zł!
Myjnia ręczna samochodowa. Kilka słów na koniec
Teraz wiesz, jak działa myjnia ręczna. Warto przyjrzeć się tego typu punktom w okolicy – zwłaszcza że nie na każdym obszarze takie rozwiązanie występuje z równą częstotliwością. Jednak jeżeli chcesz mieć pewność, że auto jest w dobrych rękach i zapewniasz mu pielęgnację na wysokim poziomie – to taka myjnia samochodowa ręczna może być naprawdę doskonałym rozwiązaniem.
Czyste auto to nie tylko kwestie estetyczne. Warto uświadomić sobie, że brudne szyby mogą ograniczać widoczność podczas jazdy. Zabłocone reflektory także nie są równie skuteczne, co te z czystym kloszem. Warto patrzeć na czystość auta właśnie także w kontekście bezpieczeństwa.
W tym miejscu – mówiąc o bezpiecznym i spokojnym podróżowaniu – trzeba także wspomnieć o ubezpieczeniach. Każdy właściciel auta ma obowiązek posiadania ważnej i opłaconej polisy OC. To właśnie z niej zostaje wypłacone odszkodowanie dla osoby trzeciej, poszkodowanej w kolizji drogowej.
To oczywiście nie jest jedyne ubezpieczenie samochodowe, któremu warto się przyjrzeć. Szczególnie warto zapoznać się z ofertą Autocasco. Taka polisa chroni Cię na wypadek uszkodzenia pojazdu – także wtedy, gdy do zdarzenia dojdzie z Twojej winy. Ta polisa to także istotne zabezpieczenie na wypadek rozmaitych zdarzeń losowych czy też kradzieży auta.
W LINK4 możesz także liczyć na ochronę w ramach różnych dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Assistance czy Szyby24 to polisy, które mogą zapewnić Ci spokojną głowę podczas podróży.
Sprawdź kalkulator OC dostępny na naszej stronie, aby obliczyć wysokość składki.
Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.
Oblicz składkę
już teraz
lub zadzwoń
(22) 444 44 23
pon. - pt. 8 - 20