Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Czy można łączyć ubezpieczenia dodatkowe?

Image
Ikona klienta
353zł
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena objemuje: ubezpieczenie OC.
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
Ikona klienta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
353zł
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena objemuje: ubezpieczenie OC.
Oblicz składkę
Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
595zł
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC.
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
595zł
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC.
Oblicz składkę
Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
723zł
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC + Auto Assistance.
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
723zł
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC + Auto Assistance.
Oblicz składkę
Czas czytania: 7 min. 34 sek.

Każdy pojazd poruszający się po drodze musi mieć ważną polisę komunikacyjną OC. Na rynku dostępne są też ubezpieczenia dodatkowe, takie jak AC czy NNW. Warto wiedzieć, jakie korzyści wynikają z ich posiadania oraz czy możliwe jest ich łączenie.

Samochód na drodze, a nawet pozostawiony na parkingu czy przed domem, jest narażony na różne sytuacje. Awaria, kradzież czy też uszczerbek na zdrowiu osoby biorącej udział w wypadku lub kolizji, to tylko niektóre z nich. Na większość z nich nie masz najczęściej żadnego wpływu, gdyż wynikają ze splotu nieszczęśliwych okoliczności albo nieuwagi innych kierowców. 

Każdy może stać się poszkodowanym w takim zdarzeniu, a co za tym idzie – potrzebować pomocy ze strony ubezpieczyciela. Dodatkowe środki z pewnością przydadzą się w celu pokrycia kosztów napraw, leczenia lub rehabilitacji. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć się przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń. Poniżej przedstawiamy ubezpieczenia dodatkowe, które Ci w tym pomogą.

Czym są ubezpieczenia dodatkowe?

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu to nieobowiązkowe produkty, które chronią właściciela oraz jego pojazd w przypadku wystąpienia konkretnych zdarzeń wskazanych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Po zgłoszeniu do towarzystwa danej szkody kierowca może liczyć na otrzymanie odszkodowania lub pomoc w naprawie uszkodzeń. Takie dodatkowe pokrycia mogą zawierać także inne świadczenia, takie jak holowanie, wymiana koła czy też pomoc w uruchomieniu auta.

A co z OC, którego posiadanie jest obowiązkowe? Ubezpieczenie to chroni Cię przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim. Mówiąc w prostszy sposób, odszkodowanie wypłacone z ubezpieczenia OC poszkodowanemu pozwoli zarówno na naprawienie jego mienia, jak również pokrycie kosztów leczenia. Samo OC nie umożliwi Ci jednak zlikwidowania uszkodzeń Twojego samochodu, nawet jeżeli on też został uszkodzony w wypadku, za który ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie osobie poszkodowanej. To właśnie z tego powodu przyda Ci się dodatkowe ubezpieczenie samochodu, które zapewni niezbędną pomoc także Tobie.

Na rynku dostępne są różne rodzaje dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Warto je poznać, by wiedzieć, które z nich warto wykupić, a które nie będą adekwatne do Twoich potrzeb. W ten sposób nie tylko zabezpieczysz swój pojazd, ale także zrobisz to na korzystnych warunkach.

Ubezpieczenia dodatkowe w LINK4

Rynek nieobligatoryjnych produktów ubezpieczeniowych jest bardzo bogaty – podobnie, jak ich oferta w LINK4. Poniżej prezentujemy ich przegląd. Sprawdź, jak działa każde ubezpieczenie dodatkowe samochodu, a bez trudu wybierzesz ochronę najlepiej skompletujesz polisę odpowiadającą Twoim indywidualnym potrzebom.

Autocasco

Pierwszym z dodatkowych ubezpieczeń samochodu, które warto wziąć pod uwagę, to doskonale wszystkim znane autocasco. Ubezpieczenie AC to dobrowolne ubezpieczenie zapewniające wypłatę odszkodowania w razie szkód w ubezpieczonym samochodzie powstałych na skutek wypadku, kolizji, działania sił natury lub osób trzecich. Ubezpieczenie AC może również obejmować szkody polegające na kradzieży pojazdu lub jego wyposażenia. 

Dokładny zakres ochrony ubezpieczeniowej określony jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). LINK4 oferuje AC w formule All Risk. Oznacza to, że samochód objęty jest ochroną w razie wszystkich nieprzewidzianych zdarzeń poza tymi, które zostały wymienione w sekcji z wyłączeniami w OWU. 

Jeżeli interesuje Cię raczej ochrona w węższym, precyzyjnie określonym zakresie, możesz zdecydować się na ubezpieczenie Smart Casco. W tym przypadku wybierasz interesujący Cię zakres ochrony spośród dostępnych opcji. Przykład? Jeśli parkujesz auto pod blokiem, wybierasz wariant Kradzież. Jeśli obawiasz się gradu lub powalonych silnym wiatrem konarów drzew, przydatny będzie wariantŻywioły. Ostateczna decyzja należy oczywiście do Ciebie.

Assistance

Kolejnym ubezpieczeniem dedykowanym kierowcom, które warto rozważyć, jest popularne dodatkowe ubezpieczenie Assistance. Kiedy skorzystasz na jego posiadaniu? W bardzo wielu sytuacjach! Każdemu, nawet najlepszemu kierowcy mogą przytrafić się nieprzewidziane sytuacje na drodze. Oprócz stłuczek i wypadków, mogą to być mniej poważne, ale także stresujące sytuacje, jak np. brak paliwa, zatrzaśnięcie kluczyków lub rozładowany akumulator. 

Ubezpieczenie assistance jest odpowiedzią na potrzeby wynikające z takich zdarzeń. W przypadku wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczyciel, z którym zawarłeś umowę Assistance, zorganizuje i pokryje koszty świadczeń, które pomogą Ci na miejscu zdarzenia. Istotnym jest, że ubezpieczenie assistance może mieć kilka wariantów, a zakres ochrony w każdym z nich jest różny -pamiętaj, by wybrać taki, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.W Programie Pomocy ubezpieczenie obejmuje naprawę samochodu na miejscu zdarzenia, holowanie oraz samochód zastępczy, pomoc w wymianie koła w razie uszkodzenia opony, a także wsparcie w razie rozładowania akumulatora..

Za ubezpieczenie dodatkowe samochodu trzeba zapłacić więcej niż w podstawowym zakresie. Jednak wtedy możesz liczyć także na takie świadczenia jak:

  • naprawa samochodu na miejscu zdarzenia oraz holowanie w razie awarii,
  • samochód zastępczy,
  • dostawa paliwa,
  • pomoc w wymianie uszkodzonego koła,
  • pomoc w otwarciu drzwi w przypadku zgubienia kluczyków,
  • zakwaterowanie kierowcy i pasażerów, transport do miejsca zamieszkania, lub miejsca docelowego, gdy awaria uniemożliwia dalszą jazdę.

W LINK4 masz do wyboru 3 warianty Assistance, a mianowicie Auto Assistance, Auto Assistance Plus i Auto Assistance Komfort. Przyjrzyj się konkretnemu zakresowi świadczeń w każdej z tych opcji, a bez trudu wybierzesz odpowiednią dla siebie.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

NNW jest kolejnymto nieobowiązkowym ubezpieczeniem, które każdy posiadacz samochodu powinien wziąć pod uwagę.Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to ubezpieczenie dla kierowcy i pasażerów, które zapewnia świadczenie w przypadku gdy na skutek wypadku komunikacyjnego doznali uszczerbku na zdrowiu lub zmarli. Wysokość świadczenia zależy od stopnia uszczerbku na zdrowiu (ustalonego przez lekarza) oraz wysokości wybranej sumy ubezpieczenia (zazwyczaj ubezpieczyciel oferuje kilka do wyboru). 

NNW w LINK4 to ubezpieczenie działające nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Atutem naszej oferty jest m.in. to, że wypłata świadczenia następuje jeszcze przed zakończeniem procesu leczenia – czyli wtedy, gdy dodatkowe pieniądze są Ci najbardziej potrzebne. Zapewniamy Ci również swobodę w wyborze sumy ubezpieczenia. Pamiętaj, że okres ochrony NNW pokrywa się z okresem obowiązywania OC.

Ubezpieczenie NNW obejmuje zdarzenia, które powstały zarówno podczas jazdy, jak i podczas wykonywania innych czynności związanych z samochodem. Mowa tu, chociażby o postoju, wsiadaniu i wysiadaniu, jak również tankowaniu pojazdu.

Ubezpieczenie szyb

Szyby samochodowe są elementami pojazdu najbardziej narażonymi na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego w LINK4 możesz ubezpieczyć jena wypadek pęknięcia czy stłuczenia. W ramach ubezpieczenia Szyby24 otrzymasz:

  • wymianę lub naprawę uszkodzonej szyby w profesjonalnym warsztacie współpracującym z LINK4,
  • pokrycie kosztu parkingu przez 48 godzin, jeżeli uszkodzenia nie można natychmiast naprawić.

 

To ubezpieczenie samochodu dodatkowe obejmuje ochroną szyby przednie, tylne i boczne. Po zgłoszeniu szkody zorganizujemy naprawę lub wymianę. Usługa oferowana jest w sieci serwisów na terenie całego kraju. Ubezpieczenie szyb samochodowych obejmuje szkody powstałe w wyniku wypadku, kolizji, działania sił natury, takich jak silny wiatr, grad lub pożar, a także uderzenia kamienia podczas jazdy.

Zielona Karta

Jeżeli masz ważne ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, ubezpieczyciel pokryje skutki zdarzeń objętych ochroną zaistniałych nie tylko w Polsce, ale również na terenie innych państw – sygnatariuszy tzw. Porozumienia Wielostronnego. W praktyce są to niemal wszystkie państwa europejskie1. Poruszając się po terytorium tych krajów nie potrzebujesz żadnych dodatkowych dokumentów potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia OC. Wyjeżdżając jednak do kraju nienależącego do Porozumienia Wielostronnego potrzebujesz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy zapewniającej pokrycie szkód spowodowanych przez Ciebie (Twoim samochodem). W takim przypadku najczęściej będzie Ci potrzebna Zielona Karta, czyli dokument, potwierdzający za granicą (w państwie, które jest członkiem Systemu Zielonej Karty2, że jej posiadacz zawarł z ubezpieczycielem wystawiającym ten dokument ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych 

 

Zakres tego ubezpieczenia jest taki sam, jak w przypadku tradycyjnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdu.

To dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd w LINK4 jest wydawane klientom bezpłatnie, jeśli posiadają ważną polisę OC. Dzięki niemu możesz spokojnie podróżować po Europie i wielu krajach poza nią3. Z pewnością jest to praktyczna polisa zapewniająca spokój i ochronę na urlopie.

Zostaw numer - oddzwonimy

i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!

Jakie ubezpieczenia dodatkowe można połączyć w pakiet?

Ja widać z powyższego opisu, ubezpieczenia – choć wszystkie dotyczą samochodu – różnią się celem i zakresem ochrony. Poszczególne ubezpieczenia można w różny sposób łączyć, aby stworzyć pakiet najbardziej odpowiadający potrzebom posiadacza pojazdu. 

Na pewno, żeby móc włączyć się do ruchu drogowego, Twój pojazd musi mieć ubezpieczenie OC – to przede wszystkim obowiązek ustawowy, którego niedopełnienie zagrożone jest karą nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. To ubezpieczenie pozwala mieć też pewność, że w razie wyrządzenia szkody osobom trzecim nie będziemy zobowiązani do jej pokrycia we własnym zakresie. 

Zawsze warto również rozważyć ubezpieczenie NNW, zapewniające wypłatę świadczenia kierowcy i pasażerom, którzy na skutek nieszczęśliwego wypadku doznali uszczerbku na zdrowiu. 

Biorąc pod uwagę szeroki wybór wśród ubezpieczeń zapewniających ochronę pojazdu (AC, Smart Casco lub Szyby24) łatwo jest znaleźć taki zakres, który najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom.

Podobnie jest z ubezpieczeniem Assistance – dostępność kilku wariantów, obejmujących różny zakres świadczeń daje możliwość doboru najbardziej odpowiadającego Twoim wymaganiom.

Przed wyborem zapoznaj się z OWU, porozmawiaj z doradcą lub agentem, a na pewno wybierzesz dla siebie ofertę, z którą będziesz się czuł bezpiecznie w każdej sytuacji związanej z posiadaniem samochodu.

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 353 zł!

Image
Ikona klienta
Mężczyzna, 38 lat, Ford Fiesta

353 zł

Oblicz składkę

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 364 zł!

Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
Kobieta, 46 lat, Honda Civic

364 zł

Oblicz składkę

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 373 zł!

Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
Mężczyzna, 39 lat, Volkswagen Passat

373 zł

Oblicz składkę

Jak kupić ubezpieczenia dodatkowe?

Jeżeli chcesz wykupić ubezpieczenia dodatkowe, warto, by wszystkie obejmowały ten sam okres ubezpieczenia (chyba że są to ubezpieczenia krótkoterminowe, jak na przykład Assistance na czas wyjazdu za granicę).

Jeśli zainteresowała Cię oferta opcjonalnych produktów ubezpieczeniowych LINK4, możesz wybrać, jaka ścieżka zakupu najbardziej Ci odpowiada:

  • online – skorzystaj z kalkulatora online, by wyliczyć składkę i kupić ubezpieczenie samochodu przez Internet. Za zakup zrealizowany w ten sposób otrzymasz 7-procentową zniżkę,
  • telefoniczna – wystarczy zadzwonić pod numer 22 4444423 i porozmawiać z naszym konsultantem,
  • stacjonarna – spotkaj się z agentem ubezpieczeniowym współpracującym z LINK4, który działa w Twojej okolicy.

Podsumowanie

Dodatkowe ubezpieczenie samochodowe to doskonały sposób, aby zabezpieczyć pojazd na wypadek zdarzeń, których nie obejmuje polisa OC. Mogą okazać się świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli często podróżujesz i możesz potrzebować pomocy na drodze.

Sprawdź też: Rejestracja samochodu Zielona Góra, Ubezpieczenie OC Olkusz

Jeśli szukasz polisy komunikacyjnej OC, AC, NNW i innych, zajrzyj na stronę www.link4.pl. Znajdziesz tam informacje na temat wszystkich dostępnych ubezpieczeń oraz kalkulator, dzięki któremu z łatwością możesz obliczyć składkę. Pod numerem telefonu 22 444 44 23 dostępni są nasi doradcy, którzy z chęcią odpowiedzą na pytania i udzielą wskazówek. Możesz spotkać się również z agentem współpracującym z LINK4. 

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

 

1. Sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego jest 36 państw: Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia Północna, Islandia, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włoch; 

2.  Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – O Systemie (pbuk.pl)

3.  System Zielonej Karty jest w zasadzie systemem europejskim; obecnie należą do niego prawie wszystkie europejskie rynki ubezpieczeniowe (z wyjątkiem Kosowa) oraz rynki ubezpieczeniowe Azerbejdżanu, Iranu, Maroka i Tunezji.


 

FAQ – często zadawane pytania

Jakie ubezpieczenia komunikacyjne są dobrowolne?

Jedynym ubezpieczeniem komunikacyjnym obowiązkowym jest OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (i Zielona Karta w przypadku wyjazdu za granicę do niektórych państw). Wszystkie pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne mają charakter ubezpieczeń dobrowolnych. Do tej grupy produktów ubezpieczeniowych należą m.in. NNW, Assistance, AC, Smart Casco, ubezpieczenie Szyby24 czy ubezpieczenie Kluczyki PLUS, Pomoc po kradzieży pojazdu, Pomoc po wypadku, OC dla ekocyklistów. 

Czy mogę zawrzeć kilka ubezpieczeń dodatkowych w jednej polisie?

Tak, zazwyczaj nie będzie z tym żadnego problemu. 

Jakie są zalety łączenia różnych ubezpieczeń dodatkowych w jedną polisę?

Dzięki temu zyskasz poczucie bezpieczeństwa w wielu sytuacjach, jakie mogą Cię spotkać jako właściciela lub właścicielkę samochodu. Nie musisz też pamiętać o różnych okresach ochrony i konieczności przedłużenia każdego z ubezpieczeń na kolejny okres w innym czasie.

Czy łączenie ubezpieczeń dodatkowych wpływa na cenę składki?

To zależy od danego ubezpieczyciela i jego polityki cenowej

Przeczytaj podobne wpisy

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz składkę 

już teraz

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon. - pt. 8 - 20